Z činnosti mládeže - historický úspěch v soutěži jednotlivců

17.06.2019 09:36

     V měsíci květnu naši mladí hasiči vyjeli na jarní soutěže, kde se pokoušeli vylepšit výsledky z podzimních částí soutěží. 18. května se vydali naši nejmladší hasiči do Jam, kde pokračovala hra Plamen. I tentokrát soutěžili ve 3 disciplínách, a to v požárním útoku, požárním útoku CTIF a štafetě CTIF. Z podzimního kola si polepšili o několik příček vpřed a skončili na konečném 13. místě.
     O týden později 25. května se vydalo změřit své síly smíšené družstvo dorostenců a jednotlivec Jakub Hudeček do Bobrové. Družstvu se podzim moc nepovedl, i přes jarní snažení a kolapsy, si výsledek moc nevylepšili a odvezli si 4. místo. Náš jednotlivec Jakub Hudeček si velice dobře vedl již na podzimním kole. V Bobrové se mu též dařilo, a umístil se na vynikajícím 2. místě, ze kterého postoupil do krajského kola soutěže dorostenců v hasičském sportu do Chotěboře.
     Krajské kolo dorostu se konalo v neděli 9. června v Chotěboři. Vyjeli jsme v brzkých ranních hodinách, abychom se stihli prezentovat. V Chotěboři bylo mnoho dorostenců i dorostenek, kteří byli připraveni ze sebe vydat to nejlepší, co v nich je. Všechny čekal test, poté běh 100m s překážkami a na závěr dvojboj jednotlivců. Konečné výsledky soutěžících byli v rozdílech sekund či setinách. Kubovi se povedl husarský kousek a dokázal se umístit na skvělém 2. místě. Všichni jsme byli ve veliké euforii a nadšení, že jsme mohli domů dovést další pohár s medailí. Kubovi moc gratulujeme a přejeme mnoho sil pro další krásné výsledky.

 

* foto na:

Jámy 2019 - Jarní kolo hry Plamen
Soutěž Bobrová - dorost
Krajské kolo dorostu - Chotěboř