Rok 2022

01.03.2022 13:40

Humanitární sbírka pro Ukrajinu - poděkování

    V pondělí 28. února se uskutečnila v Bohdalově humanitární materiální sbírka pro Ukrajinu.
Děkujeme tímto paní Tereze Šmirausové a její rodině, která přišla iniciativně s nápadem na uspořádání pomoci Ukrajině formou sbírky.

Úřad městyse poskytl prostory a pomoc při přebírání a třídění přijatých darů.
    Poděkování patří zejména více než stovce občanů, kteří projevili svou solidaritu a přinesli do sbírky vše potřebné, ve většině případů nově zakoupené zboží.

    Děkujeme také místním hasičům, kteří se aktivně zapojili do třídění a balení zásob.

    Ještě tentýž den bylo vše ve dvou plně naložených dodávkách doručeno na sběrné místo v Polné, odkud bude následně sbírka dopravena na překladiště v Jihlavě.

    Odtud bude sbírka uskutečněná pod záštitou poslankyně Evy Decroix putovat k rukám pana hejtmana regionu Zakarpatí Volodymyra Čubrika, který zajistí předání v Zakarpatské Ukrajině.

    *foto sbírka 

    Odkaz na zprávy TV Vysočina se zmínkou o sbírce https://youtu.be/cCLvLz-WVgk

    Občané, kteří nestihli do sbírky přispět a uvažují o své pomoci, mohou využít odkazy na další sbírky Pomoc Ukrajině (bohdalov.cz)

Zdroj: https://www.bohdalov.cz/aktuality/aktualita/578-humanitarni-sbirka-pro-ukrajinu

 

 

Masopust

     V sobotu 26. 2. 2022 prošel naší obcí tradiční masopustní průvod, kterého se zúčastnilo na třicet krásných a nápaditých masek. Do kroku hrála kapela PressBand. Všichni občané průvod s úsměvem vítali. Měli připravené tradiční pohoštění, koblížky, jednohubky, zabijačkové pochoutky i slivovičku na zahřátí. Průvod byl zakončen v hasičské zbrojnici, kde pokračovalo masopustní veselí.

* foto na Masopust